Aanvallend koerswerk en een stevig feestje in Zingem
Vrijdag 7 augustus trokken we met een mooie delegatie van onze wielerclub richting Zingem. Op het programma stond een wedstrijd voor toeristen, maar wie dacht dat het er rustig aan toe zou gaan, had duidelijk onze mannen nog niet aan het werk gezien. Met Bjorn, Yorick, Thibaut, Thomas, Steven (Raket), Jelle en Wazo stonden we met zeven aan de start. En zoals altijd was het doel duidelijk: koers maken, elkaar helpen en vooral veel plezier beleven.
Thomas valt aan, Bjorn sterk als veteraan
Vanaf de eerste kilometers werd er stevig gekoerst. Vooral Thomas liet zich niet onbetuigd en koos meermaals voor de aanval. Hij reed een sterke en aanvallende wedstrijd en mocht dat uiteindelijk belonen met een knappe tweede plaats. Net naast de overwinning dus, maar met een koers die zeker gezien mocht worden.
Ook Bjorn reed een bijzonder sterke wedstrijd. Als veteraan liet hij de jongere garde nog maar eens zien hoe het moet en finishte hij knap als 5e. Ervaring, koersinzicht en nog altijd voldoende power in de benen: een combinatie die duidelijk werkt.
Slim koersen en hard werken
Yorick pakte het dan weer iets slimmer aan. Met het oog op de verdere doelen koos hij ervoor om zijn krachten goed te verdelen en niet zomaar met elke aanval mee te springen. Een tactische wedstrijd dus, met een 35e plaats als resultaat.
Thibaut had vooral één duidelijke missie: zijn koers uitrijden en zich in de finale proberen te mengen in de spurt. Missie geslaagd. Hij bleef mooi in het peloton en kon zich opmaken voor de sprint.
Dan was er nog Steven, alias Raket. Zoals zijn bijnaam doet vermoeden, vloog hij er stevig in. Steven leverde knap werk voor de ploeg en was duidelijk bereid om zijn steentje bij te dragen. Alleen… een raket heeft nu eenmaal brandstof nodig. Steven had uiteindelijk alles uit de tank gehaald en had zich letterlijk opgebrand. Maar zijn werk voor de ploeg werd zeker geapprecieerd!
Wazo koos voor een meer ontspannen aanpak. Hij liet zich rustig meedrijven in het peloton en plaatste af en toe eens een prikje. Uiteindelijk goed voor een 45e plaats en vooral een koers zonder al te veel zorgen. Wanneer het bergop zou gaan staat geen maat op deze man.
Jelle: van onverwachte deelnemer naar toeschouwer
En dan Jelle. Die was eigenlijk onverwacht mee aan de start verschenen, wat op zich al een mooie verrassing was. Helaas besliste de techniek anders over zijn koers. Door mechanische pech zat zijn wedstrijd er vroegtijdig op.
Gelukkig kent een echte wielrenner meerdere manieren om een koersavond door te brengen. Jelle stond dus liever aan de zijkant… met een pintje in de hand. Ook dat is koersbeleving.
De echte finale vond plaats in de tent
Na de wedstrijd was het tijd om de fietsen aan de kant te zetten en de koersbenen te laten rusten. De prestaties werden nog eens uitgebreid besproken, de straffe verhalen werden waarschijnlijk met de minuut straffer en in de tent werd er nog een klein feestje gebouwd.
Want uiteindelijk draait het bij onze wielerclub niet alleen om uitslagen en ereplaatsen. Samen koersen, elkaar helpen, afzien, lachen en achteraf samen een pint drinken: dát is waar een mooie koersavond om draait.
En met een tweede plaats voor Thomas, een vijfde plek voor Bjorn en vooral een hoop inzet en amusement van de hele groep, mogen we gerust spreken van een geslaagde avond in Zingem.
Op naar de volgende koers! 🚴🍻